Sulík sa asi dopustil trestného činu

Autor: Ondrej Toman | 16.3.2015 o 22:33 | (upravené 18.3.2015 o 21:47) Karma článku: 1,13 | Prečítané:  198x

Kauza Jánošovej ženy narobila rozruch nielen vo veľkej politike, ale aj v straníckych záležitostiach. Celá situácia je o to vypuklejšia, že sa odohráva v čase, kedy strana, ktorej je tento exposlanec stále členom, organizovala veľkolepé oslavy MDŽ. Ešteže majú hlavní hráči v Smere dostatok charizmy a nejako to celé na tých veľkých pódiách uhrali, v prípade Bratislavy, dokonca odspievali.

Nič to však nemení na fakte, že stále zaznievajú otázky či má alebo nemá vyvodiť Smer aj morálnu zodpovednosť a vylúčiť Jánoša zo strany. A ku kauze Jánoš alebo Jánošova žena ak chcete, sa razom vyjadrujú všetci – kompetentní i nekompetentní. Mňa však na celej záležitosti zaujala iná vec, ktorú naše média – na čele s tými mienkotvornými nebrali do úvahy vôbec.

Zhruba pred týždňom prebehla celým Slovenskom správa, že predseda strany Sas Richard Sulík o Jánošovom správaní sa k manželke vedel už zhruba v roku 2010. Dočítate sa o tom tututu a tu. Ako je teda možné, že druhý najvyšší ústavný činiteľ v štáte neoznámil túto skutočnosť úradom činným v trestnom konaní? Stále zaznievajú otázky akú zodpovednosť má vyvodiť Smer, no mňa ako skôr zaujíma ako je možné, že kompetentní nevyvodili zodpovednosť už pred 5 rokmi? Niet sa čomu čudovať, že „červení“ stále otĺkajú opozícii o hlavu nekompetentnosť či nečinnosť, keď pri takejto závažnej záležitosti mlčí dokonca predseda parlamentu. A ak sa k takémuto kroku neodhodlal na základe svojho svedomia či morálky, čo trestno – právny rozmer? Pokiaľ viem, v tomto štáte ešte stále platí, že nenahlásenie trestného činu je tiež trestným činom. Ako to, že sa médiá nepýtajú človeka, ktorý nás reprezentuje na európskej úrovni, prečo sa tak ľahkovážne vzdal zodpovednosti?

Nech sa na to pozerám z akejkoľvek strany – ak nesie zodpovednosť za konanie Jánoša Smer ako jeho domovská strana, tak podľa logiky ho rozhodne nesie aj niekdajší predseda parlamentu Richard Sulík (7.3.2015) i jeho podpredseda, ktorého pre istotu nemenoval. Nemali sa týmto rozmerom už dávno zaoberať kompetentní – prokurátor a polícia? Pravdou je, že v prípade Jánoša prokuratúra na podnet generálneho prokurátora konala takmer okamžite, no nikde som nenašiel ani zmienku o tom, že by sa niekto zaoberal Sulíkom. Mohli sa stať iba dve veci – buď už nikto neberie Sulíka vážne alebo kompetentní pochybili.

Keby viacerí z vyššie uvedených robili to, čo majú, mohli Jánošova žena a dcéra už minimálne 5 rokov žiť spokojným životom. Ak by Sulík zasiahol včas, nemuseli by sme teraz riešiť úvahy či sa náhodou súčasný europoslanec a predseda strany v jednej osobe nedopustil trestného činu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?