Mecenáš Sabol je v podozrení! Sulík s Galkom zasahujú

Autor: Ondrej Toman | 18.3.2015 o 15:31 | Karma článku: 2,88 | Prečítané:  603x

Poslanec SaS Ľubomír Galko žiada vyvodenie zodpovednosti za únik zoznamov s menami klientov švajčiarskej banky HSBC. Jedným z mien, ktoré uniklo bol aj Ján Sabol. Vplyvný podnikateľ, ktorého meno poprvýkrát preniklo na verejnosť, po dodnes nevysvetlenej kauze výletu vtedajšieho predsedu parlamentu Richarda Sulíka na súkromnom lietadle do Salzburgu. Posádku lietadla, v ktorej mal sedieť aj Sabol Sulík stále odmieta prezradiť.

Posádku lietadla, v ktorej mal sedieť aj Sabol Sulík stále odmieta prezradiť. V tajnostiach Sulíka  o menách posádky nikdy nevidel problém ani Ľubomír Galko. Meno Sabol je dnes opäť na scéne v súvislosti s menami klientov banky a podozreniami, že môže ísť o peniaze, ktoré vyviezli aby sa vyhli daňovej povinnosti na Slovensku. Ľubomír Galko považoval za potrebné podrobiť kritike daniarov. Táto kritika však vyvoláva sta ronové otázky. Aký je vzťah Jána Sabola, strany SaS ako aj vysokých predstaviteľov strany a tohto podnikateľa? Bol na palube lietadla? O čom spolu rokovali? Chce ho týmito vyhláseniami Ľubomír Galko chrániť? Prečo práve politik SaS kritizuje daniarov? Nemali by toto všetko verejne vysvetliť? Určite áno. Aj keď samotný únik citlivých údajov je samozrejme neprípustný. V tom treba súhlasiť. Je však na zamyslenie prečo pán Galko na jednej strane žiada, aby boli informácie poskytované až po uzavretí prípadov, čo by podľa neho celé vyšetrovanie zjednodušilo, no na druhej strane, keď ide o iných je ochotný postaviť sa pred kamery, kydať na kdekoho a prebiehajúce vyšetrovanie mu vôbec nevadí. Trošku selektívny postoj. Sám by mal teraz predstúpiť pred médiá a jasne vysvetliť vzťah podnikateľa Sabola a špičiek SaS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?